Březen 2008

Jsme starší, chytřejší a zvládáme to!!!

13. března 2008 v 14:50
Zdravím vás a ahoj,
nejprve napíšu co je nového za ty další tři měsíce, co jsem tu nebyla....
Ondra je co se týče výsledků z kliniky stále stejně, hodnoty jsou vyrovnané i když ne ideální, ale je důležité, že se nehorší. Jinak v dietě je také pokrok, začíná se přibližovat postupně naší stravě. Zařazujeme potupně nové potraviny, ovoce a zeleninu, dle tabulek povolených potravin z kliniky. Ondra je docela fajn jedlík a novou věc vždy uvítá. Teď se začíná projevovat jako trochu svéhlavé dítko, bo chce dělat vše sám a to i sám jíst, což občas nedopadá tak docela dobře... Ale vysavač, mokrý hadr a pračka to dokázali zatím spravit.
Jana má také pokaždé hroznou radost, že Ondra může nějakou novou potravinu, bonbon, ovoce... Když jí něco dávám, ptáse,: "Ondra taky může?" Je to sluníčko.
Co se týče bojů s úřady - vybojovali jsme, že Ondru uznali na vyšší stupeň postižení a tudíž s ním mohu zůstat doma do sedmi let jeho věku. Samo, že budeme muset procházet posudkovými komisemi, ale je to taková skorojistota v jedné velké nejistotě. Toho jsem se totiž hrozila, že budu muset dát Ondru do školky a nedovelda jsem si přestavit, jak budeme hlídat jeho dietu. Ale takhle to můžu alespoň řešit v klidu navštěvováním mateřského centra, nebo domluvou na speciálním režimu ve škoce. Ale už nehrozí to, že bych musela ve čtyřech letech jít do práce a nemohla s ním v případě potřeby zůstat doma.

No budu se zatím loučit a zase brzo papa. Míša